V rámci cestovateľských posedení sme sa dostali aj do chladnejších krajín. Pán Lukáš Lacko pripravil nezabudnuteľný zážitok nielen obsahovo, ale aj svojím úchvatným vystupovaním.

Príbehy z divokej Aljašky boli samy o sebe neuveriteľné a extrémne dobrodružné. U nás sa bežne nestretnete zoči-voči s medveďom, ktorý by nebol plachý. Posledné jedlo, na ktoré sa tešíte a ktoré ste si odopierali do poslednej chvíle Vám nezožerú potkany a najbežnejším dopravným prostriedkom pre nás nie sú terénne štvorkolky ani kone. Rozprávanie bolo ale o to pútavejšie a strhujúcejšie, že Lukáš doň vložil kus svojho hereckého talentu.

Prezentácia bola výnimočná tým, že sme skúsili prvýkrát zakomponovať do sprievodného programu okrem hudby aj umenie. Terez Reháková počas prednášky vytvorila 3D mozaiku z kameňov v tvare hôr, na ktoré zachytávala symboly a momenty z aktuálneho rozprávania. Špeciálna farba dokonca zabezpečila po zhasnutí aj polárnu žiaru. Toto pominuteľné dielo zaujalo nejedného návštevníka.

Hudobný sprievod v podobe piesní z filmu Into the Wild zabezpečil v Púchove dobre známy Matej Drobný. Podľa môjho názoru sa mu skutočne podarilo zachytiť drsnú slobodu skrytú v chladnej divočine.

Aj keď sa táto prednáška konala takmer pred rokom, zaspomínala som si na ňu, pretože už 19. 11. 2016 ju môžete opäť vidieť. Tentokrát sa presunieme do Trenčína. S podporou nadácie Orange a v spolupráci s Kultúrnym Centrom Aktivity Vám Aljašku znovu predstavíme v Gastro+

Rada Vás tam uvidím!

https://www.facebook.com/events/577822699085239/

 

 

Spomienka na Aljašku

Post navigation