Máme za sebou ďalší príjemný večer s cestovateľom, tentokrát ženského rodu.

Erika Strapková si na svojich cestách privyrábala práve učením angličtiny, takže bola ideálnou voľbou pre prednášku v tomto jazyku. Naviac pracovala aj v médiách a má skúsenosti s moderovaním a vystupovaním pred publikom, čo z nej robí ešte ideálnejšiu adeptku.

Jej stratégia pri prezentovaní bola trošku odlišná od stretnutia s Pištom, zvolila radšej menší počet fotografií a rozprávanie viac do hĺbky. Vôbec jej to ale neubralo na dynamike a prednáška bola plná užitočných informácií pre každého, kto by raz zatúžil vycestovať do týchto vzdialených končín, kde sa stretávajú európske kultúry s kultúrou pôvodnéo obyvateľstva. A to všetko tak nejak prirodzene.

Našťastie sa stalo, že sme na poslednú chvíľu museli zaloviť po náhradníkoch hudobného hosťa. Našťastie, pretože nikto by do stretnutia s touto témou nezapadol lepšie, ako práve páni René Gonzalez a Michal Kurej so svojimi perkusiami. Nabili priestor latino rytmami mierne šmrncnutými vlastnými slovenskými vplyvmi. Ja osobne si ich účasť hlboko vážim, najmä vzhľadom k tomu, že boli vo veľkej časovej tiesni pred ich vlastnou DJ-skou akciou La Bomba. (Mimochodom tiež veľmi vydarená akcia so živými djembe vstupmi a mini lekciami latino tancov s profi tanečnicami z La Fuerte oháknutými v originál brazílskych outfitoch foto tu.) Tak nám náhoda prihrala vynikajúcu alternatívu.

Prekvapením večera bol skype telefonát od Pištu priamo z Guatemaly! Ďalšia úžasná náhoda, ktorá nám umožnila posunúť tento koncept o stupienok ďalej. Dúfam, že nám šťastie bude priať aj naďalej, aby sme Vám mohli prinášať stále pestrejšie a vymakanejšie cestovateľské večery s hudbou.

Chceme Vám touto cestou všetkým poďakovať, že ste prišli a podporili stretnutia. Dúfam, že sa nám podarilo splniť Vaše očakávania.

Čo vymyslíme nabudúce? Predbežne to vyzerá tak, že poletíme do Taiwanu alebo Indie, alebo oboje. Sprievodcu nám urobí pán prof. Ing. Dušan Galusek, DrSc. , ako hudobný hosť príde Andy Loužecká. Termín sa dozviete čoskoro.

Radi Vás u nás uvidíme, o občerstvenie bude postarané. Vstupné bude ako vždy dobrovoľné. (Prijímame aj koláčiky alebo iné dary Vašej záhradky.)

Do skorého videnia!

Veronika Reháková

Erika in Central America

Post navigation